top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraJanusz Sygnecki

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Jedną z pierwszych decyzji, jaką podejmuje właściciel podmiotu gospodarczego, jest wybór profesjonalnego biura rachunkowego. Rzetelna pomoc księgowa to najlepsze rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorcy początkującego, jak i działającego na rynku już wiele lat. Skomplikowane rozliczenia finansowe warto powierzyć w ręce wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów. Biuro rachunkowe odpowiada bowiem za regulacje prawne oraz kluczowe procesy i dokumentację - niezbędne w skutecznym prowadzeniu biznesu. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze usług księgowych.


Na co zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

  • Bezpieczeństwo i ochrona danych

Większość informacji generowanych w firmie jest poufna, dlatego aspekt bezpieczeństwa danych jest tak istotny dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Biura rachunkowe korzystają z nowoczesnych systemów, które odpowiednio chronią dokumentację finansową. Podlegają restrykcyjnym procedurom, które łatwo można zweryfikować, korzystając z pomocy wewnętrznych służb lub zewnętrznej firmy doradczej. Przeprowadzą one rzetelny audyt bezpieczeństwa potencjalnego zleceniobiorcy.

  • Odpowiedzialność biura rachunkowego

Dodatkowym potwierdzeniem kwalifikacji pracowników biura rachunkowego jest posiadanie Świadectwa Kwalifikacyjnego. Choć certyfikat nie jest obecnie wymogiem, świadczy o profesjonalizmie i prestiżu placówki. Należy także upewnić się, że biuro dysponuje ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej oraz ewentualnie polisą OC.

  • Aktywna realizacja zadań

Profesjonalne biuro rachunkowe powinno posiadać narzędzia usprawniające obieg dokumentów, np. możliwość przesyłania e-faktur, skanów, itp. Niedopuszczalne jest bierne oczekiwanie na otrzymanie dokumentacji od klienta. Zakres usług biura powinien także obejmować możliwość konsultacji ze specjalistami z innych dziedzin, np. doradztwa prawnego i podatkowego.


Consilium – sprawdzone biuro rachunkowe


W Consilium czeka na Ciebie doświadczony zespół ekspertów, którzy gwarantują prawidłowe wykonywanie rozliczeń oraz rzetelne sporządzanie niezbędnej dokumentacji. Procedury zostały w pełni dopasowane do rosnących potrzeb klienta, a także wielkości podmiotu. Oddelegowanie obsługi księgowej na zewnątrz pozwala właścicielom firm skupić się na rozwoju swojej działalności oraz maksymalizacji zysków.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Działalność gospodarcza - od czego zacząć?

Posiadanie własnej firmy oznacza prowadzenie zorganizowanej działalności zarobkowej we własnym imieniu oraz w sposób ciągły. W zależności od jej formy prawnej przedsiębiorca musi złożyć wniosek o do

Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Samozatrudnienie to szansa na niezależność finansową oraz rozwinięcie swojej kariery zawodowej. Wiąże się jednak z szeregiem obowiązków, które przedsiębiorca musi spełnić. Należą do nich: opłacanie

ZUS dla nowych firm - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą, zobowiązane są do comiesięcznego uiszczania składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa nowi przedsi

Comments


bottom of page