top of page

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztować będzie obsługa księgowa mojej firmy?

Koszt obsługi uzależniony jest od wielu czynników. Każda współpraca wyceniana jest indywidualnie — zależy nam na dostarczaniu spersonalizowanych usług, dostosowanych do wymagań konkretnego klienta, branży oraz skali działalności.

2. Kto ponosi odpowiedzialność za ewentualne błędy księgowe?

Odpowiedzialność za wszelkie błędy i niedopatrzenia natury rachunkowej ponosi naturalnie biuro. Warto jednak nadmienić, że takie sytuacje praktycznie się nie zdarzają — zależy nam na tym, aby nasza współpraca z klientami oparta była na poczuciu bezpieczeństwa i wzajemnym zaufaniu, a do powierzanych nam zadań podchodzimy niezwykle rzetelnie i skrupulatnie.

3. Do czego jestem zobowiązany jako klient?

Decydując się na współpracę z naszym biurem rachunkowym możesz liczyć na to, że to my przejmiemy odpowiedzialność za wszystkie procesy i działania natury księgowej, formalnej i organizacyjnej. W Twojej gestii leży jedynie terminowe przesyłanie niezbędnych dokumentów.

4. W jaki sposób przesyłane są dokumenty?

Przesyłanie dokumentów przyjmuje formę, która najbardziej odpowiada klientowi. Może ono odbywać się na zasadzie fizycznych dokumentów przesyłanych tradycyjną pocztą lub w formie elektronicznych skanów.

5. Kiedy mogę rozpocząć współpracę z waszym biurem rachunkowym?

W każdym momencie — należy jednak pamiętać o terminowym przesłaniu dokumentacji księgowej w ramach konkretnego okresu rozliczeniowego.

6. Czy będę musiał samodzielnie kontaktować się Urzędem Skarbowym lub ZUS-em?

Założeniem współpracy jest ograniczenie kontaktu klienta z wymienionymi podmiotami do niezbędnego minimum. W praktyce — taka konieczność występuje rzadko.

7. Jak wygląda kontakt z biurem po rozpoczęciu współpracy?

Nasi doradcy pozostają do Twojej dyspozycji w godzinach działania biura. Istotą naszej działalności jest kompleksowe wsparcie i doradztwo dla Twojego przedsiębiorstwa — zależy nam na możliwie najlepszym przepływie informacji drogą, która najbardziej odpowiada klientowi.

8. Czy wasze biuro posiada certyfikat księgowy uprawniający do prowadzenia biura rachunkowego?

Owszem — posiadamy taki certyfikat. Warto jednak nadmienić, że według stosownych regulacji prawnych od 2014 roku nie jest on wymagany do prowadzenia tego typu działalności. Niezbędne jest natomiast ubezpieczenie OC, które również posiadamy.

bottom of page